Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 2 ileti ] 
  Yazıcı görüntüsü

tarikat
Yazar Mesaj
UNREAD_POSTTarih: 12 Tem 2010 10:25 

Selamünaleyküm öncelikle böyle bir fırsat verdiğiniz için ALLAH razı olsun şeyhi vefat eden kişi başka tarikata mı gitmeli benim vefat eden şeyhim nakşibendi ve kadiri şeyhi idi ne yapmalı nakşibendi tarikatını bırakıp başka tarikata gidenin sonunun kötü olmasından korkulur diyolar bu konuda ne diyorsunuz ayrıca ben antalyada yaşıyorum tüpçü de çalışıyorum sizden ders almam mümkünmü bana yararı olurmu kast ettiğim uzakta olmam ALLAH razı olsun sizlerden SAYGILARIMLA...

Sayfa başı
 Profile bak  

El cevap
UNREAD_POSTTarih: 14 Tem 2010 11:01 
Kullanıcı avatarı

A.selam Serdar Kardeş aramıza hoşgeldin. Öncelikle tasavvufta bir kural vardır amaç dervişin seyri sulukunu tamamlamaktır. Bir kişinin mürşidi vefat etmişse yerine birini bırakmışsa ve bu kişide ehilse ondan devam edilebilir değilse kişi başka birindende devam edebilir bu iş şuna benzer bir öğrenci bir hocadan ders almaktadır hoca vefat ederse veya tayini çıkarsa öğrenci eğitimini başka bir hocadan tamamlar. ve okulunu bitirip diplomasını alabiliri. İkinci olarak ders almak, el almak sünnettir. farz değildir bu yüzden tarikatleri hak mezheplere benzetebiliriz kimse diyemezki tek hak benim mezhebim benim tarikatımdır. kişi hangisinden feyz ve himmet alırsa onda devam edebilir bazılarının dediği gibi yok dinden çıkar yok sonu kötü olur bunun ilmi bir izahı yoktur.diğer sorularınız için özelden msj atabilirsiniz. Allaha emanet olun

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 2 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz