Tüm zamanlar UTC + 3 saat
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 1 ileti ] 
  Yazıcı görüntüsü

METAWERSE (SANAL DÜNYA)
Yazar Mesaj
UNREAD_POSTTarih: 01 Şub 2022 09:50 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 18 Oca 2010 23:10
İleti: 60
Metawerse Bir kullanıcı yorumu:
Bir oyun bir gününüzden kısa bir parcalık dilim olabilir. pro oyuncular iş olarak yaptıklarından burada ayrılsa da sonuçta onların da molaları ve tatilleri var.

Ancak metaverse böyle değil. hali hazırda metaverse yokken bile belli adictionlar varken oyun anlamında metaversede bu nasıl olmayacak? eğer sağlığınızı aklıızı sosyal ve iş hayatınızı mverse e bağlarlarsa dışarı çıkıp ekmek almanıza gerek var mı? sipariş edince geliyor nasılsa (!!)

Okula/işe mverseden git. oyunu orda oyna. sporunu alplere gitmesen de mversede görerek yap. ekmegini ordan sipariş et. arkadaşlarınla ordan buluş hepsi de oturduğun yerden... ee? bitki miyiz ulan biz ? inceptionda yatağa bağlı uyuyanların olduğu sahne mverse tam olarak o. bir rüya hali, bedeniniz Çürüyor hareketsizlikten bir bitkisel yaşam gibi bu sırada beyniniz sulu çorba oluyor tabi.

Pc oyunu vs. açarsın pause edersin log out yaparsın çıkarsın gidersin. (bunu bile yapamayanlar var) çünkü günlük hayattan bir parça bu sadece istersen hiç girmezsin.

Ama metaverse ve onu getirmek istedikleri böyle bişey değil. malwsef ki mverse ü 2. bir hayat (insan 2.0 projesi) gibi oluşturup her şeyi buradan yürütmek istiyorlar. mverseden çıkmayacaksınız! işlerinizi buradan görebileceksiniz ama size hareket için emanet edilen bedeninizi kıpırdatmayarak. diğerinde kapatıp çıkma olanağınız varken bunda olmayacak diyelim ki oldu onda 1x kat istemezslken bunda 2x kat istemeyeceksiniz çıkmayı çünkü zayif bırakılmış bir beyin rahatlığa ve hazza daha çok meyilli. saatlerce tv izlerken bjle "gözlerin bozulacak psikolojin bozulacak" derken saatlerce sizi tamamen sahte bir dünyaya bağlamaları mantıklı geliyor mu? beyni rahatlığa alıştırmak da mverse, hazır ve sipariş edilebilir gıdalar, dünya genelinde psikolojik rahatsızlıklarda artış ve buna ilişkin ilaçlar... sayesinde.

Herkesler çıkmayacaksa bu dünyanın elektriği server bakımı bilmem nesi nasıl olacak? yıllar içinde yetiştirebilirse bir miktar robottan yardım alabilirler yada belli sayıda insan belli vakitlerde yine işe gidecek ama çok daha distopik bir dünyada.

Düşünsenize yazın hanımelleri çiceklerinin kokusunu duyamadığımız ılık rüzgarların teninizi okşamadığı yağmurda ıslanıp kokusuyla neşelenemediğimiz kışın karın yanında sıcak bir kahve içip kedinizi sevemediğimiz bunun yerine haftanın bilmem kaç saati bön bön metaverse e baktığımız acayip bir dünya? bunları belki biz değil belki torunlarımız yada torunlarımızın torunları görür ama kötülüğün hızla yayıldığı bir dünyada birrbir aynıları olmasa da bunların benzerleri olabilir.

Ümidim olmaması yönünde inşaAllah olmaz. metaverse e karşı çıkılması gerektiğini düşünüyorum. dünya, hakkaniyetli paylaştırıldığında tüm insanlara yetecek kadar gıda barındırıyorken (rızkı veren ancak Allah'tır) iyi davrandığımız sürece mutlu olabileceğimiz bir yerken ve hele ki dünyadaki sorunlara çözüm bulmamamışken metaverse denilen meret insanlığa iyilik getirecek mi sizce? getirmeyecek... sosyal medya getirdi mi? iyi düşünün...

Ha bu arada insanları metaverse bağlamaya çalışırlarken bili bili gates bol bol toprak satın alıyordu değil mi? ulan madem o kadar matah bişey niye toprak alıyon lan gel sende metaverse e? çünkü matah bişey değil. gerçek bu dünya metaverse sahte dünya. deccalin fitnelerinden Yüce Allah'a sığınalım.
Kaynak: Web Tekno yorum

_________________
Görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler


Sayfa başı
 Profile bak  
 

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 1 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  
cron