• errufai.com
  • errufai.com
  • errufai.com
  • errufai.com

KUTSAL TOPRAKLAR

NAMAZ VAKİTLERİ

HANGİ TAKVİMİ KULLANIYORSUNUZ ?
 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBügün229
mod_vvisit_counterDün314
mod_vvisit_counterBu Hafta1614
mod_vvisit_counterBu Ay5947
mod_vvisit_counterTüm Günler1906836

KURAN KURSU İNŞAATIMIZ ŞİKAYET ÜZERİNE DURDURULDU!!!

Şikayeti Torunuyum diyen BURHANETTİN ÇINAR ın yaptığı ortaya çıktı. İnşaatın neden mühürlendiği yününde Derneğe ve bizlere sorular gelmesi üzerine kamuoyunu ve dernek üyelerini bilgilendirme gereği duyduk. işin garibi bu şahsın geçmişteki kişisel ilişkilerini kullanarak Ak partili belediyeyi de kandırarak alet etmesidir. Eskiden chp zihniyeti camileri kuran kurslarını kapatırdı şimdi ise Buna Erzurum Büyükşehir belediyesi alet oldu ve sadece Geçmişte Palandöken/Erzm bld bşk.yrd. yapmış bir kişinin beyanı üzerine türbeye yakın diyerek dernekten bilgi istemeden veya tebligat yapmadan Kuran kursu inşaatını mühürlerek durduruldu.

Efendim şikayete gerekçe neymiş Türbeye yakınmış ve ruhsatsızmış. Yakınlıktan sanane Burada Resmi bir dernek ve bu derneğin yönetim kurulu var bunlar karar verir. Ruhsat konusuna gelince, İmar kanunu köylerde veya mezralarda yapılacak yapıların 200 m2 altı ruhsata tabi değil diyor. Kuran kursunun taban alanı sadece 90 m2 dir. Allah aşkınaköylerde bana cami, okul dışında bir tane ruhsatlı bina gösterin. Bırakın köyleri ilçedeki binaların birçoğu kaçak. Ama bunlar dururken köyde yapılan bir Kuran kursunu kapatmak da ne demek oluyor. Köylerde herkes kendi arsasında bulunduğu yöreye uygun köy evi veya günümüzde betonarme bina yapar. sadece yeni kanunda muhtarlığa müracaatı yeterli görülmektedir ki biz yinede Horasan Belediyesine müracaat ettik.

Bizler 2012 de Türbe inşaatına başladık ve 2014 yılında türbe inşaatı bitti aynı yıl çevresinin kamulaştırılması için Horasan belediyesinde 3 dönüm arsa için kamulaştırma kararı alındı.2015 yılında şadırvan ve 4'ü erkek ve 4'ü bayanlara ait olmak üzere 8 gözlü Wc'ler tamamlandı. Aradan 5 yıl geçmesine rağmen ilçe belediyesince 3 dönümden sadece (park ve wc yeri) olmak üzere 1 dönüm kamulaştırıldı. Bizlerde elimizdeki kereste çürümeye başlaması ve Acil külliyeye bakacak ve orda ikamet edecek Hocanın kalacağı hemde gelen misafirlerin kalabileceği bir misafirhane inşa etmek için elimizdeki İlhami Babanın hibe ettiği yere Kuran Kursunu yapmaktan  başka çare bulamadık.

Peki Kuran kursunun kime ne zararı var devletin bütcesinden parada gitmiyor.Üstelik bunları yaptıran hayırseverler. Ayrıca derneğe hibe edilen Kendi arsamızda inşşatımızı yaptık. Ama bakın mesele nedir bilir misiniz? ÇEKEMEMEZLİK!!!. Seyyid. H.Mevlüt babanın torunu Baki Babanın deyimiyle bu durma YOKLUKTA EŞİTLENMEK deniyor. Ne demek bu?

Hz Musa A.s Tur-i sinada Cenabu Allah ile görüşmek için yola çıkmaya hazırlandığı sırada bir komşusu yanına gelir ve şöyle der "Ya MUSA Komşumun bir eşeği var benim ise yok ben işlerimi yaparken çok zorlanıyorum mahsulu ve eşyaları hep sırtımda taşıyorum çok yoruluyorum C. Allah ile görüşürken bana de bir Eşek vermesi için niyazda bulun" deyince Hz Musa kızarak bu ne biçim istek ahirete dair veya doğru düzgün birşey iste dersede komşusu ısrar edince tamam der.

C.Allah ile Tur-i sinada görüşürken Allah cc. "Ya Musa neden bana kulumun isteğini söylemiyorsun" buyurunca Musa A.s Yarabbi kulunun isteği sana ayandır Ancak ben Taacup ettim söylemeye utandım deyince. Cenabu Allah söyle o kuluma bir eşek vereceğim ama Komşusuna da bir eşek daha vereceğim Buyurur. Hz Musa Tur-i sinadan gelip konuşmaları kendisinden talepde bulunan komşusuna aktarınca Komşusu "OLMAZ YA MUSA OLMAZZZZZ.!!! Ben zaten onun bir eşeğine tahammul edemiyorum birde 2. eşeği olacak ona hiç tahammül edemem ben Eşek falan istemiyorum onunda 2. eşeği olmasın " diyerek talebinden vazgeçmiştir.

işte kardeşler Hayırın önü yokuştur derler ya çok doğru bizler torunları olarak bin bir sıkıntıyla uğraşarak imkansızlıklar içerisinde 100 km uzakta kuran kursu ve gelenlerin ücretsiz kalacağı misafirhane yaptırmanın peşindeyken birileri buna engel olmayı marifet saymakta ve nasıl olsa benden şüphelenmezler diye pervasızca Seyyid.H.Ahmet Baba Külliyesi içerisindeki Kuran kursunu durdurmak üzere elinden geleni ardına koymamaktadır. Ama Allaha havale ediyoruz.

Zaten Erzm Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın M.Sekmen köye gelip inceleme yaptı ve Horasan Belediyesince kamulaştırılma kararı alınan ancak 5 yıldır bir türlü kamulaştırılmayan yaklaşık 3 dünüm arazi için kamulaştırma ve daha büyük bir kuran kursu ve misafirhane yapımı için söz verdi. Ancak çıkan kamulaştırma kararı sadece park ve peyzaj için. üstelik bu süreç en az 4-5 yıl süren bir zaman dilimidir. Talebimiz yeni bina yapılıncaya kadar mevcut tek katlı yerin gerek malzeme gerekse türbeye bakacak görevlinin iskan amaçlı kullanımı için kalmasıdır. Selam ve dua ile Hoşçakalın.

KURAN KURSU İNŞAATIMIZ ŞIKAYET ÜZERİNE DURDURULDU! !!

 

***Kuran Kursu ve Misafirhane İnşaatı Resimleri***

Yazan:Rufai Seyyidleri.

 

 


www.errufai.web.tv

 

Bir Ayet

Sure: Enbiya (21)
Ayet :61
   قَالُوا فَأْتُوا بِهِ عَلَى أَعْيُنِ النَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَشْهَدُونَ
21.(Berikiler:) "Onu insanların karşısına çıkarın, (aleyhine) tanıklık etsinler!" dediler.