Tüm zamanlar UTC + 3 saat
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 2 ileti ] 
  Yazıcı görüntüsü

2-MEZHEB İMAMLARININ TASAVVUFLA İLGİLERİ
Yazar Mesaj
UNREAD_POSTTarih: 23 Mar 2011 04:02 
Çevrimdışı

Kayıt: 20 Tem 2009 17:32
İleti: 17
CEVAP: MEZHEB İMAMLARININ HEPSİDE BİR MÜRŞİDİ KAMİLE İNTİSAB EDEREK DERS ALMIŞLARDIR.

DELİL: İMAM AZAM (K.S) VEFATINDAN İKİ YIL ÖNCE KENDİ ÖĞRENCİLERİNDEN BİRİNE İNİTSAB EDEREK TARİKAT ALMIŞTIR . VEFATINDAN EVVELDE ŞU MANZUM İFADEYİ KULLANMIŞTIR<< SON İKİ SENEM OLMASAYDI HELAK OLURDUM >>. MEKTUBAT-I RABBANİ.
DELİL:İMAM AZAM (K.S) HADİSİ ŞERİFTEDE İŞARET EDİLDİĞİ ÜZERE, ABDEST SUYU İLE BİRLİKTE AKAN GÜNAHIN NECASETİNİ (PİSLİĞİNİ) KEŞFEN GÖRDÜĞÜNDEN ,ABDEST ALIMINDA KULLANILMIŞ SUYUN ,TEKRAR ABDEST ALMAK İÇİN KULLANILAMAYACAĞINA HÜKMETMİŞTİR. (ŞA'RANİ MİZANÜ'L - KÜBRA)
DELİL: İMAM ŞAFİ'İ VE İMAM AHMED BİN HANBEL(K.S) ÜMMİ FAKAT İLM-İ LEDDÜNNİ SULTANI ŞEYBAN-I RA'İ GİBİ MÜRŞİDİ KAMİLDEN DERS ALMIŞLARDIR.
<<İMAM ŞAFİ'İ MUBAREK AHMED BİN HANBELİN YA İMAM SENİN GİBİ BİR ALİM ÜMMİ BİRİNE NEDEN BU KADAR TEVAZU GÖSTERİYORSUNUZ DİYE SORDUĞUNDA İMAM ŞAFİ ŞU CEVABI VERMİŞTİR: -----YA İMAM-I HANBELİ! <<<BİZİM İLİM VE İMAN KONUSUNDAKİ SÖZLERİMİZ BU ZATTA Fİ'LEN YAŞANAN BİR HAL VE DAVRANIŞ ŞEKLİNDE TEZAHÜR ETMİŞTİR.>>MEKTUBAT-I RABBANİ.
DELİL : << İMAM ŞAFİ'İ VE AHMED BİN HANBEL'İN SUFİ VE ZİKİR MECLİSLERİNE NEDEN SÜREKLİ DEVAM EDİYORSUNUZ DİYE SORULAR SORULDUĞUNDA: ONLAR (TAKVA , ZİKİR, MUHABBET,VE MARİFETTEN MEYDANA GELEN DİNİ HAYATIN ANA SERMAYESİ SUFİLER NEZDİNDE BULUNMAKTADIR) CEVABINI VERDİKLERİ NAKLEDİLMEKTEDİR.>>İMAM ŞA'RANİ TABAKAT
KAYNAK:ÖMER ZİYAUDDİN DAĞISTANİ TASAVVUF VE TARİKATLARLA İLGİLİFETVALAR.


Sayfa başı
 Profile bak  
 

Re: 2-MEZHEB İMAMLARININ TASAVVUFLA İLGİLERİ
UNREAD_POSTTarih: 23 Mar 2011 19:32 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 12 May 2009 09:59
İleti: 112
BU GÜZEL YAZILARINIZDAN DOLAYI ALLAH RAZI OLSUN BENDE YAVUZ SULTAN SELİM HANIN BİR BEYİTİYLE CEVAP VERMEK İSTİYORUM
YAVUZ SULTAN SELİM HAN
"PADİŞAH-I ALEM OLMAK BİR KURU KAVGA İMİŞ,
BİR MÜRŞİDE BENDE OLMAK CÜMLEDEN A’LA İMİŞ. "

BU ZAHİRİ ALEMİN,PADİŞAHI OLMANIN KURU,BOŞ,FAYDASIZ VE GEREKSİZ BİR KAVGA OLDUĞUNU BİR MÜRŞİD-İ KAMİL'E BAĞLI OLMAK BÜTÜN DÜNYA,MAKAMLARINDAN DAHA YÜCE BİR MAKAM VE ZENGİNLİKTİR.ZAHİRİ ANLAMI AÇIK.HERKES TARAFINDAN KOLAYCA ANLAŞILABİLİR.NEDEN,BİR VELİYE,KAMİL BİR MÜRŞİDE BAĞLANMAK BU KADAR ÖNEMLİ OLSUN.ALLAH,BİZE AKIL İRADE VERMİŞ,PEYGAMBER,KİTAP GÖNDERMİŞ EĞRİ VE
DOĞRU YOLU GÖSTERMİŞ,NİÇİN İLLA DA BİR MÜRŞİT,ŞART MIDIR? BEN,İLAHİ EMİRLERİ TUTAR,ALLAH YOLUNA TEK BAŞIMA GİDERİM BENİM AKLIM İZANIM İRADEM VAR DİYENLER ÇOKTUR.OYSA,MÜRŞİTSİZ BU YOLLAR TEHLİKELİ TUZAKLARLA DOLUDUR.
MÜRŞİT BİR VESİLEDİR.Kİ KUR’AN DAHİ MÜRŞİD-İ KAMİL’İ GÖSTERİR.DOKTORA GEREK YOKTUR,BİZDE TIP KİTAPLARINI ALIR OKUR KENDİ RAHATSIZLIKLARIMIZI TEDAVİ EDEBİLİRİZ.DİYEBİLİRMİYİZ.MÜRŞİDİ OLMAYANIN MÜRŞİDİ ŞEYTANDIR.
ŞEKLİNDE BİR SÖZ TASAVVUF EHLİ ARASINDA YAYGIN OLARAK SÖYLENİYOR.BÖYLE BİR SÖZÜ TAMAMEN GERÇEKÇİ BULMUYORUZ.AMA,ŞU DA BİR GERÇEKTİR Kİ ŞEYTAN,MÜRŞİDE İNTİSAP ETMEYEN İNSANLARA DAHA ÇOK MUSALLAT OLUR.NEFSİ TERBİYE ETMESİNİ BİLEMEZ,NEFİS-ŞEYTAN KENDİSİNİ BİLMEDEN HAK YOLDAN SAPTIRIR.MÜRŞİTLE MANEVİ SEFER,SAĞLAM VE ROTASI ÇİZİLMİŞ,PUSULASI DOĞRU USTA
BİR KAPTANLA YOLCULUĞA BENZER.KENDİ BAŞINA ÇIKILAN MAN EVİ YOLCULUK İSE UMMANI YÜZEREK GEÇMEYE ÇALIŞMAK KADAR BÜYÜK BİR ÇILGINLIKTIR.BU TEHLİKEYİ GÖREN BÜYÜK OSMANLI PADİŞAHI YAVUZ
SULTAN SELİM,MÜRŞİDE İNTİSABIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİYOR VE BÖYLE BİR ŞANSIN KAÇIRILMAMASINI,BİR DEVLET KUŞU DÜNYA VE İÇİNDEKİ TÜM MAKAM VE ZENGİNLİKLERDEN, DAHA BÜYÜK BİR ŞANS OLARAK DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKTİĞİNE İŞARET EDİYOR.BÜYÜK OSMANLI VE TÜRK PADİŞAHI FATİH SULTAN MEHMET HAN İSE ANCAK MÜRŞİDİNİN İZİN VERMEMESİ ÜZERİNE PADİŞAHLIĞI BIRAKIP HAK YOLUNA SULÜK ETMEKTEN VAZGEÇMİŞ,ANCAK MÜRŞİDİNE OLAN RABITASINI KURBİYETİNİ,SAYGI SEVGİ VE BAĞLILIĞINI ASLA İHMAL ETMEMİŞ,İSTANBULUN FETHİ KENDİSİNE NASİBİ MÜYESSER OLUNCA MÜRŞİDİ OLAN AK ŞEMSEDDİN K.S.'İN KEŞFİ VE MANEVİ KERAMETİ SONUCU İSTANBUL SURLARI YAKININDA MEŞHUR İSLAM SAHABİSİ EYÜP EL ENSARİ KS.HAZRETLERİNİN MÜBAREK NAAŞINI BULUP ÇIKARMIŞ,BU GÜN EYÜP SULTAN DİYE MİLYONLARCA KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ ZİYARETGAHA DEFN EDİLMESİNİ,SAĞLAMIŞTIR.ALLAH U TEALA ŞEFAATLERİNE NAİL EYLESİN.
RABBİM GERÇEK MÜRŞİDİ KAMİLLERLE BULUŞMAMIZI NASİP ETSİN .

_________________
Selam ve Dua ile Hoşçakalın


Sayfa başı
 Profile bak  
 

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 2 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  
cron